Akademia Sportfuture

Akademia Sportfuture to zajęcia sportowe z elementami piłki ręcznej dla dzieci w różnym wieku. Wzorujemy się na najlepszych, dlatego nasz program oparty jest na wybranych elementach kształcenia norweskiego czy holenderskiego.

Naszym głównym celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do aktywności fizycznej oraz popularyzacja zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Pragniemy wdrażać najmłodsze pokolenia w uczestnictwo w kulturze fizycznej, zarażać je pasją do sportu, wyzwalać pozytywne emocje oraz uczyć wartości charakteryzujących dobrego sportowca, czyli szacunku do rywala i gry fair play.

U nas dziecko zrobi swoje pierwsze kroki w sporcie. Liczy się dobra zabawa i naturalny rozwój dziecka.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży zgodnie z najnowszymi trendami

Rozwijanie zdolności motorycznych oraz sprawności ruchowej elementarnej oraz specjalnej (sportowej). Gry i zabawy dobieramy tak, aby oprócz rozwijania zdolności motorycznych kształciły najprostsze procesy myślowe: przewidywanie, odpowiedzialność zapamiętywanie, podzielność uwagi, podejmowanie decyzji, koncentrację oraz cechy charakteru: aktywność, zdyscyplinowanie, ambicję, umiejętność współpracy w zespole.

Przygotowanie dzieci do współzawodnictwa

W trakcie zajęć systematycznie wprowadzamy własny system rozgrywek, a także turniejów i imprez rozrywkowych. Na tym etapie szkolenia liczą  wyłącznie osiągnięcia indywidualne małych sportowców, a sukces sportowy widzimy w dalszej perspektywie czasowej. W myśl przyświecającej nam idei, pragniemy dać szansę na rozwój i spełnienie piłkarskich marzeń wszystkim dzieciom, zarówno tym z dużych, jak i mniejszych miejscowości oraz wsi.

Kształtowanie charakteru w oparciu o sport

Chcemy, aby dzieci uczestniczące w zajęciach miały poczucie spełnienia i czerpały jak najwięcej radości z gier i zabaw. Naszym zadaniem na tym etapie rozwoju dzieci jest nie tylko doskonalenie motoryki, koordynacji i techniki, lecz również kształtowanie charakteru i pozytywnego podejścia do życia. Prawdziwe zadowolenie najlepiej można odczuć wspólnie, dlatego też duży nacisk kładziemy także na integrację i zespołowość.

Kto prowadzi zajęcia

Kaja Załęczna

Założycielka Akademii, trenerka II stopnia ZPRP, ekspert ds. piłki ręcznej w TVP Sport, była zawodniczka MKS Zagłębie Lubin oraz wielokrotna reprezentantka Polski.

Przez 19 sezonów występowała na boiskach ekstraklasy zdobywając w tym czasie 14 medali Mistrzostw Polski (1 złoty, 8 srebrych oraz 3 brązowe) oraz 4 Puchary Polski. Uczestniczyła w Mistrzostwach Świata we Francji oraz Mistrzostwach Europy w Szwecji.

Jelena Kordić

Instruktorka piłki ręcznej, Serbka urodzona w Chorwacji, mając 14 lat zagrała swój 1. mecz w Extraklasie.

Reprezentowała zespoły "Voždovac" Belgrad, "Radnički" Belgrad, "Zamet" Rijeka, Zagłębie Lubin, KPR Jelenia Góra, SV Koweg Gorlitz.

Aneta Piekarz

Trener II stopnia ZPRP, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Była zawodniczka MKS Zagłębie Lubin.

Przez 15 sezonów występowała na boiskach ekstraklasy zdobywając w tym czasie tytuł Mistrza i Wicemistrza Polski a także Puchar Polski.

Michał Pastuszko

Trener I stopnia ZPRP, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, były zawodnik Wisły Puławy oraz AZS AWF Warszawa.

Był trenerem współpracującym w kadrach narodowych w rocznikach: 85-86, 90-91, 94-95. Był trenerem w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gliwicach oraz w zespołach ekstraklasy KPR Ruch Chorzów, KPR Jelenia Góra, MKS Piotrcovia.

Gdzie i kiedy?

Zajęcia odbywają się wielofunkcyjnych obiektach przeznaczonych do organizacji imprez sportowych oraz przystosowanych do zajęć dla dzieci i młodzieży.

Zajęcia w Lubinie

hala III LO / Gimnazjum nr 4 
ul. Konopnickiej 5

wtorki i czwartki

w następujących godzinach:

  • godz. 16.30 - roczniki 2014-2015
  • godz. 17.30 - roczniki 2012-2013
  • godz. 18.30 - roczniki 2010-2011

Zajęcia w Legnicy

hala Szkoła Podstawowa nr 9
ul. Marynarska 31

poniedziałki i środy

w następujących godzinach:

  • godz. 16.30 - roczniki 2013-2015
  • godz. 17.30 - roczniki 2011-2012

Zajęcia we Wrocławiu

hala przy SP nr 74 im. Prymasa Tysiąclecia
ul. Kleczkowska 2

wtorki i czwartki
  • godz. 17:00 - wtorek
  • godz. 17.45 - czwartek

Zapisy

Aktualnie trwają zapisy na zajęcia w Lubinie, Legnicy i Wrocławiu na rok szkolny 2019/2020. Zajęcia potrwają (w zależności od miasta) od września / października 2019 do czerwca 2020 roku.
Kontakt telefoniczny

502 13 14 04

Kontakt mailowy

biuro@sportfuture.pl

Facebook

/kajasportfuture

Polityka prywatności

więcej